Lie
10
2018

Planuose – visų trijų rungčių varžybos

Vilniaus Gelužio ežero vandenį raižė slidininkai – čia vyko „Vilnius Open“ tarptautinės varžybos, kurios tuo pačiu yra ir antrasis Baltijos taurės etapas.

„Vilnius Open“ – tai vienintelės Baltijos šalyse vykstančios vandens slidžių varžybos, už kurias skiriami Europos reitingo taškai slalomo rungtyje.

Būtent vienintelėje slalomo rungtyje ir varžėsi į sostinę atvykę dalyviai iš Norvegijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos bei Lietuvos.

„Viskas praėjo puikiai. Labiausiai pasisekė dėl oro – tai, dėl ko labiausiai bijojome. Pasiruošti spėjome, trasa įrengta dar nuo pernai vykusių varžybų. Darbų tikrai netrūko, bet viską suspėjome“, – kalbėjo varžybų organizatorius ir antrus metus jose nugalėtojęs Ričardas Lažinskas.

Palyginus su praėjusiais metais, kuomet tokio rango varžybos Lietuvoje buvo rengtos pirmąkart, išaugo ir dalyvių skaičius. Šiemet į Vilnių atvyko 37 vandens slidininkai – 8 daugiau, nei pernai.

Tiesa, tarp dalyvių reta buvo lietuviška pavardė. „Deja, lietuvių varžybose yra mažuma. Taip jau yra, kad lietuvių skaičius nėra didelis. Aišku, atsiranda vienas kitas entuziastas ir vyresniųjų tarpe. Taip pat bandome pritraukti vaikus – organizuojame treniruotes jau trečius metus. Bandančių turime daug, bet rimtai sportuojančių – tik keletas, – pasakojo R. Lažinskas. – Turiu pripažinti, kad ir patys vaikai nebe tokie, kokie buvo anksčiau. Jaunimas labiau išlepęs, apskritai, mažiau linkęs sportuoti. Tai yra visų sporto šakų problema, ne tik mūsų“.

Pats vandens slidinėjimas, pasak R. Lažinsko, yra fiziškai sunki sporto šaka. „Tai daug teigiamų pojūčių suteikiantis sportas, tačiau tuo pačiu reikalaujantis ilgų treniruočių ir daug išlieto prakaito“, – atviravo vandens slidžių entuziastas.

Vilniuje vykusios varžybos sutraukė ir žiūrovų būrį. Pasak organizatoriaus, pirmąją dieną, šeštadienį, buvo kelios dešimtys gerbėjų, o sekmadienį, pasirodžius saulei, Gelužio ežero pakrantėse jų susirinko dar daugiau.

Daugybė iš užsienio atvykusių atletų organizatoriams žarstė komplimentus ir žadėjo atvykti kitąmet. „Na, blogų atsiliepimų negirdėjau. Kalbant atvirai, juk retai kas blogus atsiliepimus išreiškia, bet pagirti mūsų ėjo patys, neprašomi. Jei žmonės nebūtų patenkinti, turbūt patys nebūtų sakę gražių žodžių“, – šypsodamasis kalbėjo R. Lažinskas.

Daugkartiniam Lietuvos čempionui tenka ne tik organizuoti šias varžybas, bet ir pačiam jose dalyvauti ir net pasiekti pergalę. R. Lažinskas pasidalino ir receptu, kurio dėka viską pavyksta suspėti. „Na, taip, sudėtinga būti visur, bet čia tiesiog dirba ilgametė patirtis. Dar mano tėtis Ignas Lažinskas, buvęs vandens slidininkas, perdavė man patirtį, kurią pats gavo iš trenerio Oskaro Gaidamovičiaus, kuris buvo vandens slidinėjimo pradininkas Lietuvoje. Taigi, su daug sukauptos patirties viskas ir pavyksta“, – savo istoriją pasakojo pašnekovas.

Pergalė savaitgalį R. Lažinskui nebuvo atsitiktinumas – jis šiuo metu yra geriausias Lietuvos vandens slidininkas. Vilnietis dalyvauja ir Europos bei pasaulio čempionatuose.

Kitąmet „Vilnius Open“ varžybose dalyvių laukia dar didesnis iššūkis – planuojama, kad bus rengiamos ne tik slalomo, bet ir figūrinio važiavimo bei šuolių nuo tramplino rungtys. „Dar vis nedrąsiai šneku apie šiuos planus, bet rudenį pasitvirtinsime tai galutinai. Tai yra mūsų svajonė suorganizuoti visavertes, trijų rungčių reitinguojamas varžybas. Tai pritrauktų ir dar daugiau dalyvių, ir žiūrovų“, – pasakojo R. Lažinskas.

Žiūrovų mėgiamiausia rungtis – šuoliai nuo tramplino. Ji, tuo pačiu, ir pati sudėtingiausia rungtis slidininkams.

„Čia yra ir greitis, ir pagreitis, rizika, ekstremalumas – tai žavi ir dalyvius, ir žiūrovus. Kateris, traukiantis sportininką, plaukia 57 km per valandą greičiu, o sportininkas išvysto apie 120 km per valandą greitį. Ir tą padaro kilpoje prieš pat trampliną, maždaug per nepilnas dvi sekundes. Netinkamai pataikius ant tramplino, laukia sunkios traumos, tad tai – pati profesionaliausia rungtis. Jei kitose rungtyse galima dalyvauti ir būnant žemesnio lygio sportininku, tai per trampliną žemo lygio sportininkai nešokinėja“, – dėstė R. Lažinskas.

Per septynių metrų ilgio trampliną sportininkai išlekia į 7-8 metrų aukštį ir skrieja apie kelias dešimtis metrų. Pasaulio rekordas – 77 metrai. Tokius šuolius, ko gero, bus galima pamatyti ir kitąmet Vilniuje.

O šiemet Gelužio ežero vandenį slidininkai vėl raižys rugpjūčio paskutinį savaitgalį vyksiančiame Lietuvos čempionate. Taip pat vyks ir sezono uždarymo varžybos „Auksinis ruduo“, kurios numatomos spalio pradžioje. Tuo pačiu R. Lažinskas planuoja keliauti į Europos čempionatą bei dalyvauti visose trijose rungtyse. Tarptautinėse varžybose ketina dalyvauti ir daugiau Lietuvos vandens slidininkų.

Sportas.info

http://www.sportas.info/naujienos/43761-planuose_visu_triju_rungciu_varzybos.html

Paskelbė: SKRIEJANTIEJI BANGOMIS