Lie
04
2018

Vilniuje vėl kovos vandens slidininkai

Tarptautinės vandens slidinėjimo varžybos „Vilnius Open“ į Gėlužės ežerą grįžta su naujovėmis ir didesnių dalyvių būriu.

Beveik 40 vandens slidininkų iš šešių šalių artėjantį savaitgalį slidėmis skros Gėlužės, dar vadinamo Gilužio, ežero vandenį kovodami dėl tarptautinių varžybų „Vilnius Open“ apdovanojimų ir Europos reitingo taškų slalomo rungties trasoje.

Varžybų startas ir liepos 7 d., ir liepos 8 d. planuojamas 9 val. ryto. Sportininkai rungsis vyks iki vakaro.

„Dalyvių ratas išsiplėtė. Praėjusiais metais, kai pirmą kartą rengėme šias varžybas, sulaukėme 29 dalyvių. Šiemet bus daug daugiau Baltarusijos, Rusijos atstovų, vėl rungsis norvegai, latviai, lietuviai, turėtų atvykti keli lenkai“, – teigė „Vilnius Open 2018“ organizuojančio klubo „Skriejantieji bangomis“ vadovas, daugkartinis Lietuvos čempionas Ričardas Lažinskas.

Praėjusiais metais stipriausioje „Open“ klasėje pergalę iškovojęs R.Lažinskas neabejoja, kad vandens slidininkus į Lietuvos sostinę vilioja ne tik aukšto lygio varžybos, bet ir gerai Vilniuje praleistas laikas. Apie tai galima spręsti iš praėjusių metų dalyvių atsiliepimų socialiniuose tinkluose.

„Vilnius Open“ – vienintelės Baltijos šalyse rengiamos Tarptautinės vandens slidinėjimo federacijos standartus oficialiai atitinkančios varžybos, todėl jų rezultatai įtraukiami į Europos reitingą. Taip pat tai yra antrasis pirmąsyk rengiamos Baltijos taurės etapas.

„Po sėkmingo pernykščio mūsų debiuto Lenkijos miestas Augustavas irgi nutarė rengti panašias varžybas. Nuspręsta, kad tai bus ir pirmas Baltijos taurės etapas. Mes rengsime antra etapą“, – paaiškino R.Lažinskas.

Nors vandens slidinėjime yra trys rungtys – slalomas, figūrinis važiavimas ir šuoliai nuo tramplino, vilniečiai pradžiai pasirinko populiariausią – slalomą.

Slalome sportininkai stengiasi įveikti trasą, kurią sudaro starto ir finišo vartai bei šeši posūkių plūdurai. Po kiekvieno sėkmingo bandymo 3 km per val. didinamas katerio greitis, o šiam pasiekus maksimalų (maksimalus greitis skiriasi pagal amžiaus grupę ir lytį), kaskart iš naujo važiuojant per trasą patrumpinamas lynas, už kurio laikosi sportininkas. Dalyvio pasirodymas baigiasi jam neapvažiavus bent vieno iš šešių plūdurų.

Visi dalyviai – vyrai ir moterys – bus suskirstyti į devynias amžiaus grupes. Jauniausi slidininkai bus iki 12 metų, o vyriausi – sulaukę 65 ir vyresni. Per dvi dienas jie keturis kartus stos į startą.

„Dar pernai įrengėme naują, visus reikalavimus atitinkančią slalomo trasą. Mums talkina teisėjai iš užsienio, nes Lietuvoje nėra tarptautinės kategorijos vandens slidinėjimo arbitrų“, – teigė R. Lažinskas.

Varžybų organizatoriai neslėpė – vandens slidinėjimas yra priklausomas nuo oro sąlygų. Ne nuo temperatūros, o nuo lenktynes galinčio sutrikdyti stipraus vėjo ar kritulių. Tad dienotvarkę kartais tenka koreguoti.

„Bet prognozės palankios, sinoptikai savaitgaliui žada geros orus. Tuo pačiu tai padės pritraukti ir žiūrovų, nes jie atvyksta paprasčiausiai pailsėti prie ežero, bet turi galimybę ir stebėti varžybas. Startas, kaip ir pernai, numatomas prie viešojo paplūdimio pakrantės pietinėje ežero dalyje. Ten renkasi poilsiautojai. Kviečiame stebėti varžybas ir iš mūsų klubo pusės“, – siūlo „Skriejantieji bangomis“ vadovas.

Taip pat „Skriejantieji bangomis“ klubas kviečia vaikus nuo penkerių metų išbandyti vandens slidinėjimą – ekstremalų, įvairiapusį sportą. „Per porą metų ant slidžių pastatėme kelias dešimtis vaikų ir paauglių. Jų amžiaus nesvarbus, svarbiausia, kad nebijotų vandens. Keli iki šiol lanko treniruotes. Vaikai vis ateina, pabando. Keli jau apsisprendė sportuoti rimčiau. Po truputį įsivažiuojame ir, tikiu, ilgainiui turėsime naują kartą vandens slidininkų. Tai ir yra pagrindinis tikslas“, – tvirtino R. Lažinskas.

Marius Grinbergas / Sportas.info

http://www.sportas.info/naujienos/43657-vilniuje_vel_kovos_vandens_slidininkai.html

Paskelbė: SKRIEJANTIEJI BANGOMIS