Rgp
04
2019

Širdyje atgimė sena aistra

„Tai nutinka kas 20 metų“, – šypsosi LRT Radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis (47 m.). Vandens slidės – pramoga, kurią vyrui dovanoja pats likimas, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.

Šis pomėgis turi istoriją, kuri prasidėjo, kai Giedriui tebuvo šešeri. Tuomet dar visa amunicija – vandens slidės ir gelbėjimosi liemenė – buvo gerokai per didelė.

„Kartu su tėčiu važiavau į Latviją pas jo draugą. Ir jis paklausė, ar norėčiau išbandyti šį sportą. Nedvejodamas sutikau ir vos tik pabandęs iškart pakilau virš vandens. Šis sportas mane patraukė“, – prisimena G.Masalskis.

Ir nors būdamas vaikas Giedrius susižavėjo šiuo sportu, tas smagus jausmas liko tik mintyse. Tačiau po dvidešimtmečio visiškai atsitiktinai vyras vėl stojosi ant vandens slidžių, o jį tempė nepažįstamojo kateris.

„Su bičiuliu leidomės į įspūdingą kelionę Belgijoje autostopu. Vidury kelio prie mūsų sustojo vokietis ir sako: „Vaikinai, aš visai nevažiuoju ten, kur jums reikia, bet gal norite su manimi pasiirstyti valtele? Pavažiuosime valandą į kitą pusę ir vėl jus čia atvešiu.“ Toks pasiūlymas mums nukrito iš dangaus, tad, aišku, sutikome.

Kai nuvažiavome, pasirodė, kad visai ne žadėta valtelė mūsų laukia, o didžiulis kateris, vandens slidės ir muzika. Vėl prisiminiau vaikystės įgūdžius“, – šypsojosi vyras.

O šį kartą, praėjus vėl tiek pat metų, apsilankyti vandens slidinėjimo sporto klube „Skriejantieji bangomis“ Giedrių įkalbėjo draugai. Visą gyvenimą sportuojančiam vyrui nebuvo sudėtinga pakilti virš vandens.

„Įspūdis toks, kad šis sportas tikrai man. Aišku, prasideda niuansai, kaip daryti posūkius, šokti per bangas ar kaip dar geriau čiuožti, bet greičiausiai šiame gyvenime to jau neišmoksiu“, – kalbėjo jis.

Galbūt dabar tai taps nuolatine pramoga, kuria Giedrius užsiims visą likusią vasarą ir nebereikės laukti dvidešimties metų?

„Vargu. Pamačiau, kad visi vasaros savaitgaliai užimti renginiais. Galima sportuoti per pietų pertrauką, mano vienas draugas puikiai sportą suderina su darbu, bet aš dar ne taip smarkiai įklimpau“, – nusijuokė jis.

Per pastaruosius trejus metus Lietuvoje žaibiškai išpopuliarėjo vandens parkai, kuriuose entuziastai skrieja vandenlentėmis. Giedrius pripažįsta, kad nėra iš tų, kurie nuolat vaikosi mados.

„Džiaugiuosi, kad Lietuva tampa tuo kraštu, kuriame žmonės rūpinasi savo sveikata. Sunku patikėti: prieš dešimt metų žiūrėdavau į skandinavus, kai jie visi savaitgaliais važiuodavo į gamtą, sportuodavo ar medituodavo. Dabar matau, kad Lietuvoje viskas panašėja.

O aš esu toks: kai tik prasideda masinė psichozė arba labai didelė mada, aš iš karto pasitraukiu. Man nepatinka tie masiniai susibūrimai. Aš sulaukiu momento, o tada likimas, draugai ar gyvenimas atneša pasiūlymų, kuriais pasinaudoju.

Ne kartą mane kvietė atvažiuoti į vandens parką ir išbandyti vandenlentes, o aš vis sakau, kad kitą kartą. Bet, manau, ateis metas ir vandens parkams, tik kol kas niekur neskubu“, – sakė jis.

Giedrius vandens slides lygina su kalnų slidėmis, kurias žiemomis yra gerai įvaldęs. O sportas ant vandens kaip reikiant pravėdina galvą.

„Tuo metu turi būti labai susikaupęs, kad tikrai atsistotum ant vandens slidžių, darytum posūkius, skrietum per bangas. Ir tai labai gerai dėl to, kad tuo metu apie nieką kitą negali galvoti, tai puikiai atpalaiduoja“, – sakė jis.

Vasarą G.Masalskį galima išvysti prie vandens ir dėl dar vienos priežasties – jam patinka plaukti burlente. Tuo vyras užsikrėtė prieš ketverius metus, tik ir šiam pomėgiui vis stinga laiko.

„Šiemet dar nebuvau išplaukęs, bet kai tik bus vėjo, iškart varysiu! Jei su draugu turime laiko, važiuojame į Svencelę, bet man viena jaukiausių buriavimo vietų – Elektrėnų marios.

Tačiau darbų turiu tikrai daug – radijuje gausu klausimų, į kuriuos reikia rasti atsakymus. Bet jei tik turiu energijos, bandau rasti pusiausvyrą tarp ramaus ir aktyvaus poilsio“, – sakė jis.

Tekstas: Indrė Zigmantė Žurnalas „Stilius“

lrytas.lt

Paskelbė: SKRIEJANTIEJI BANGOMIS