Lie
10
2019

Vandens slidininkai įveikė vėjo iššūkį

„Dalyvių atsiliepimai – puikūs. Nes šuoliai labai pagyvino varžybas. Smagu, kad pirmą kartą po labai ilgos pertraukos Lietuvoje vyko tarptautinės varžybos, kuriose buvo ir šuolių rungtis. Susirinko gausus būrys šuolininkų“, – džiaugėsi Ričardas Lažinskas.

48 vandens slidininkai iš 6 šalių Vilniuje dvi dienas kovojo dėl tarptautinių varžybų „Vilnius Open 2019“ apdovanojimų slalome ir šuoliuose nuo tramplino.

Daugiausia nugalėtojams skirtų prizų Gilužio ežere iškovojo Baltarusijos sportininkai. Ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio taip pat kopė ir visų kitų varžybose dalyvavusių šalių atstovai – lietuviai, latviai, lenkai, rusai, norvegai.

Į šeimininkų taupyklę auksą įdėjo brolis ir sesuo – pagrindinis varžybų organizatorius, klubo „Skriejantieji bangomis“ vadovas Ričardas Lažinskas ir Meilė Linkevičienė.

R.Lažinskas pasiekė absoliučiai geriausius rezultatus tiek slalome, tiek šuoliuose nuo tramplino. Šioje rungtyje jis nuskriejo 52 metrus ir įtikinamai pranoko visus kitus dalyvius. Ričardui priklausantis Lietuvis rekordas yra 61,1 m. „Šįkart ir oras nebuvo tinkamas rekordiniams šuoliams, ir treniruočių mažoka“, – šyptelėjo daugkartinis šalies čempionas.

Šuoliai nuo tramplino buvo pagrindinė „Vilnius Open 2019“ naujovė – iki šiol vykdavo tik slalomo varžybos.

„Dalyvių atsiliepimai – puikūs. Nes šuoliai labai pagyvino varžybas. Smagu, kad pirmą kartą po labai ilgos pertraukos Lietuvoje vyko tarptautinės varžybos, kuriose buvo ir šuolių rungtis. Susirinko gausus būrys šuolininkų“, – džiaugėsi R.Lažinskas.

Tiesa, būtent dėl šuolių rungties organizatoriams ir teisėjams teko spręsti galvosūkius.

„Didžiausias iššūkis šiemet mums buvo stipris vėjas, pūtęs visą savaitę. Penktadienį, oficialią treniruočių dieną, dėl vėjo du trečdaliai dalyvių net nutarė nesitreniruoti. Pirmą varžybų dieną slalomui sąlygos buvo pakankamai geros, nes bangavimas nebuvo didelis – vėją kiek užstojo šlaitas. Todėl surengėme net tris slalomo ratus vietoj planuotų dviejų. Nuolat, kelis kartus per valandą, stebėjome prognozes. Galiausiai nutarėme, kad šuolius reikia perkelti į sekmadienio rytą, 7 valandą. Nes stipraus vėjo gūsiai kelia pavojų sportininkams, didėja traumų rizika.

Dievas tikriausiai atsižvelgė į mūsų maldas, nes sekmadienį vėjas aprimo, spėjome pabaigti varžybas. O per pietus vėjas vėl įsisiautėjo“, – pasakojo R.Lažinskas.

Į varžybas šiemet atvyko 48 slidininkai iš 50-ties užsiregistravusiųjų. Svečiai įsikūrė ant Gilužio kranto esančioje „Villa Alicante“, „Karolinos“ ir „Hotel Simple“ viešbučiuose. Pastarajame, kuriam vadovauja anksčiau vandens slidinėjimo treniruotes lankęs Adomas Dusevičius, gyveno daugiausia varžybų dalyvių.

„Vilnius Open“ dalyviai buvo suskirstyti į šešias moterų ir aštuonias vyrų amžiaus grupes. Jauniausieji vandens slidininkai rungėsi grupėje iki 12 m. 

Lietuvos jaunimo tarp dalyvių nebuvo. „Tikimės, kad jau kitąmet jaunimo varžybose bus ir mūsiškiai. Dabar tie, kurie lanko treniruotes, nuo kranto žiūrėjo į savo bendraamžius, nes kol kas dar startuoti nesiryžo. Šios varžybos jiems turėjo būti gera motyvacija toliau sportuoti, siekti rezultatų“, – pasakojo R.Lažinskas.

https://www.facebook.com/skriejantiejibangomis/videos/353876105305648/

Tekstas: Marius Grinbergas

sportas.info

Paskelbė: SKRIEJANTIEJI BANGOMIS