Lie
14
2020

Vandens slidinėjimas atgimsta vėl

Ilgą laiką ant Gelūžės ežero kranto, Vilniuje, po Sovietų Sąjungos griūties atgimęs vandens slidinėjimo sporto klubas „Skriejantieji bangomis“ buvo vienintelė šalyje profesionali vieta, kur galima buvo išmokti čiuožti vandens slidėmis. Tačiau šiemet klubo įkūrėjas, vandens slidinėjimo pasaulio čempionato prizininkas Ričardas Lažinskas gali drąsiai teigti, jog ši sporto šaka Lietuvoje atgimsta, mat vandens slidžių klubų sąrašą papildė dar du klubai.

Siekė atgaivinti vandens slidžių sportą

Vandens slidžių sportu Ričardą užkrėtė tėvai – tituluoti Lietuvos vandens slidininkai, treneriai Ignas Lažinskas bei Liubovė Lažinskienė, tad visai nenuostabu, kad ant vandens slidžių R. Lažinskas pirmąkart atsistojo būdamas 6-erių.

Šiuo metu sportininkas daugiausiai dėmesio skiria 2014 m. ant Gelūžės ežero kranto Vilniuje įkurtam vandens slidinėjimo sporto klubui „Skriejantieji bangomis“.

„Klubą įkūriau, norėdamas pasidalinti su pradedančiaisiais vandens slidinėjimo sporto mėgėjais per savo sportinę karjerą įgauta patirtimi ant vandens slidžių ir įprasminti savo tėvų nudirbtus darbus. O taip pat vienas iš mano siekių buvo – atgaivinti vandens slidžių sportą“, – pasakojo klubo vadovas.

Ant Gelūžės ežero „Skriejantieji bangomis“ nariai treniruojasi, pramogauja, tačiau vienas iš reikšmingiausių tikslų – skatinti jaunimo domėjimąsi šiuo sportu, todėl sezono metu klube yra nuolat organizuojamas vaikų vandens slidinėjimo sporto būrelis.

Daugėja entuziastų

Vandens slidinėjimo sporto klubą įkūriau tęsdamas savo tėvų pradėtus darbus. Mano tėvas I. Lažinskas kadaise perėmė trenerio pareigas iš savo pirmtako Oskaro Gaidamovičiaus tuometėje sporto draugijoje „Nemunas“, vėliau kompleksinėje vaikų ir jaunimo sporto mokykloje „Žalgiris“.

Anot Ričardo, pastaraisiais metais mūsų šalyje vėl pamažu daugėja vandens slidžių entuziastų. Prieš kelerius metus Anykščių rajone prie Nevėžos ežero įsikūrė vandens pramogų parkas „Anykštietiškos vandens pramogos“, kurio viena iš paslaugų – čiuožimas vandens slidėmis, o visai neseniai duris atvėrė ir „Elektrėnų vandens slidinėjimo sporto klubas“. Abu nauji klubai, kaip ir „Skriejantieji bangomis“, moko vaikus čiuožti vandens slidėmis.

Klubui „Skriejantieji bangomis“, anot čempiono, priklauso apie dešimtį ilgamečių narių, kurie Gelūžės ežere ne tik maloniai leidžia laiką, bet ir ruošiasi varžyboms.

„Ryt kaip tik du mūsų klubo nariai – Simonas Masalskas ir Lietuvos vandens slidininkų sąjungos vadovas Vytautas Valentėlis anksti ryte iškeliauja į tarptautines vandens slidinėjimo slalomo rungties varžybas Vengrijoje. Prie jų prisijungs ir Norvegijoje gyvenantis lietuvis Ramūnas Barzda. Džiugu, kad veiksmas vyksta – treniruojasi senbūviai, ieškoma talentų. Žinoma, lygiai taip pat svarbu suteikti progą išbandyti šį sportą ir neprofesionalams“, – sakė pašnekovas.

Kviečia pasinaudoti unikalia proga

R. Lažinskas pasakojo, kad šie metai yra ypač dėkingi žmonėms, kurie nori išbandyti save ant vandens slidžių, mat kaip tik šiuo metu yra vykdomas Lietuvos vandens slidinėjimo ir vandenlenčių sporto federacijos kartu su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis finansuojamas projektas „Išmok čiuožti vandens paviršiumi“.

„Pasinaudoję šio projekto parama, vandens klubų lankytojai turi galimybę gauti pirmąją pamoką ant vandens slidžių nemokamai. Tai puiki proga susidomėjusiems vandens sportu susipažinti su kiek užmiršta sporto šaka. Šiemet jau suteikėme 130 tokių pamokų naujokams. Antroje sezono pusėje planuojame pravesti dar tiek pat pamokų“, – sakė vandens slidininkas.

Tekstas: Karina Sėrikova

sportlandmagazine.com

Paskelbė: SKRIEJANTIEJI BANGOMIS